hledání realit hledání realit hypoteční hledání realit

hledání realit hledání realit hypoteční hledání realit

Reality Brno - město

Nalezeno 2 440 nemovitosti

 

Zobrazení: velké fotografie seznam

Pronájem luxusního 3+kk 69m2 s garážovým stáním v Brně-Kamechy
Město: Brno   Ulice: Přírodní

dnes 14.500 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 2+kk, ulice Veveří, Brno - Veveří, k...
Město: Brno-střed   Ulice: Veveří

dnes 14.900 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem, byt 2+kk, 54 m2, Brno, ul. Leskauerova
Město: Brno   Ulice: Leskauerova

dnes 12.500 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem, byt 1+kk, 46 m2, Brno, ul. Renneská třída
Město: Brno   Ulice: Renneská třída

dnes 10.000 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem, byt 2+1, 64 m2, Brno, ul. Renneská třída
Město: Brno   Ulice: Renneská třída

dnes 12.000 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem novostavby bytu 2+kk 43 m2 s balkonem
Město: Brno   Ulice: Kigginsova

dnes 13.000 Kč

foto zakázka
Pronájem bytu 2+kk 63m2
Město: Brno   Ulice: Dusíkova

dnes 11.900 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 2+kk, Brno - Královo Pole, ulice Mys...
Město: Brno-Královo Pole   Ulice: Myslínova

dnes 15.900 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 1+kk, Brno - Královo Pole, ulice Mys...
Město: Brno-Královo Pole   Ulice: Myslínova

dnes 11.500 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem obytné kanceláře, 2+kk, ulice Sukova, Brn...
Město: Brno-střed   Ulice: Sukova

dnes 11.193 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 2+kk, Brno- centrum, ul. Lidická, terasa
Město: Brno-střed   Ulice: Lidická

dnes 15.500 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 3+kk, Brno - střed, Kopečná ulice, š...
Město: Brno-střed   Ulice: Kopečná

dnes 17.000 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 2+kk, Brno - Štýřice, Vídeňská ulice...
Město: Brno   Ulice: Vídeňská

dnes 17.200 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem cihlového bytu 1+kk po kompletní rekonstr...
Město: Brno-sever   Ulice: Merhautova

dnes 8.900 Kč/měsíc

foto zakázka
Pronájem bytu 2+kk, Brno - Staré Brno, Bezručova u...
Město: Brno-střed   Ulice: Bezručova

dnes 12.900 Kč/měsíc

foto zakázka
Byt 1+kk k pronájmu, ul. třída Gen. Píky, Brno - Č...
Město: Brno-Královo Pole   Ulice: třída Generála Píky

dnes 9.900 Kč/měsíc

foto zakázka

1 2 3 4 5 6 7 ...

Reality Brno - město

Nemovitosti v dalších obcích tohoto okresu

Brno

Brno je počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice, největší město na Moravě a bývalé hlavní město Moravy. Je sídlem Jihomoravského kraje, v jehož centrální části tvoří samostatný okres Brno-město. Město leží na soutoku řek Svratky a Svitavy a má zhruba 380 tisíc obyvatel, jeho regionální sídelní aglomerace pak má zhruba 780 tisíc obyvatel.

Brno je centrem soudní moci České republiky, stalo se totiž sídlem jak Ústavního soudu, tak Nejvyššího soudu, Nejvyššího správního soudu i Nejvyššího státního zastupitelství. Kromě toho je celkově významným administrativním střediskem, když zde sídlí státní orgány s celostátní kontrolní působností a další důležité instituce. Za zmínku stojí například Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Veřejný ochránce práv nebo Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Brno je rovněž významné středisko vysokého školství s 33 fakultami třinácti univerzit a dalších vysokých škol s více než 89 tisíci studenty. V Brně je zákonem zřízeno studio České televize a Českého rozhlasu.

Jižná Morava je jedním z mála míst České republiky, které ekonomická recese nezasáhla tak silně jako například Severní Čechy či Severní Moravu a Zlínsko. Velkou měrou se na tom podílí velmi dobrá lokace Brna s perfektní dostupnosti nejen do Prahy, Olomouce a Bratislavy, ale také Vídně.

A právě spojení Brna s rakouskou metropolí může v dalších letech velmi pomoci jihomoravského regionu se zvýšením poptávky po realitách. A to nejen po nemovitostech komerčních, ale po bytech, pozemcích či rodinných domech. Po plánované dostavbě české dálnice R52 a rakouské A5 by došlo ke zkrácení cesty mezi oběma městy pod 1 hodinu. Velký krok k plánované realizaci komunikace, byl učiněn ve středu 30. března 2011, kdy přivítal Ministr pro místní rozvoj, Kamil Jankovský, ve svém úřadě rakouskou delegaci vedenou Ferdinandem Trauttmansdorffem, velvyslancem Rakouska v Česku. Dva vysocí představitelé spolkových zemí a 7 zástupců z příhraničních hejtmanství se s ministrem pro místní rozvoj shodlo, že je potřeba prohlubovat stávající spolupráci. Debata se tak točila například kolem propojení rakouské Severní dálnice A5 a české rychlostní silnice R 52 umožňující kapacitní propojení mezi hospodářskými regiony Brna a Vídně.

Zlepšení spojení mezi Brnem a Vídní může také zvednout ceny nemovitostí na Jižní Moravě. Pro mnoho obyvatel sousedního Rakouska může být investice do nemovitostí na Moravě velmi zajímavá. Tuto možnost již vyžilo v minulých letech mnoho rakouských občanů či firem.

V Brně je velká nabídka bytů k prodeji i pronájmu. Byty 2+1 a byty 3+1 patří k nejvíce poptávaným. Rodinné domy v Brně se v realitních kanceláří také dlouho "neohřejí." Nachází-li se rodinný dům na lukrativní adrese, je často prodám mnohem dříve než ostatní typy nemovitostí. Samozřejmě za dodržené reálné nabídkové ceny. Stejně jako v Praze a Hradci Králové i v Brně stále požaduje mnoho kupujících příliš vysoké částky neodpovídající skutečné poptávce a tím prodlužují prodej svých nemovitostí.

V Brně je také velká poptávka po stavebních pozemcích. Tento zvýšený zájem je důsledkem stálého růstu cen pozemků v Brně a nejbližším okolí. Brno patří mezi několik málo měst, kde i přes ekonomickou recesi ceny pozemků stále stoupaly. Nikoliv tak rychle jako v letech 2002 – 2008, ale i přesto jde o poměrně nevídaný jev. V Brně je také široká nabídka komerčních objektů, kanceláří a činžovních domů. Reality v brně zaznamenaly po roce 2008 nejmenší pokles cen bytů v České republice. I v budoucnu lze očekávat, že se bude trhu s nemovitostmi v Brně poměrně dobře dařit.

V září 2008 se nabízely v Brně byty 1+1 za průměrnou cenu 1 560 681 Kč. Byty kategorie 2+1 bylo možné najít v nabídkách realitních kanceláří za průměrnou cenu 2 289 715 Kč a byty 3+1 se prodávaly ve stejném období za 2 626 545 Kč. Následně ovšem došlo vlivem nízké poptávky k postupnému snižování nabídkových cen. Nejnižší ceny malých bytů v Brně byly zaznamenány na začátku roku 2012. Byty 1+1 bylo možné získat za 1 276 749 Kč, byty 2+1 klesly na 2 058 608 Kč a byty 3+1 se nabízely za průměrnou cenu 2 304 926 Kč. Netrvalo dlouho a poptávka po vlastním bydlení opět začala sílit. Byty 1+1 se dostaly nejvýše v roce 2019, kdy poprvé překonaly hranici 2,5 mil. Kč. Ve stejné době trhaly rekordy také byty 2+1 (3 376 364 Kč) a 3+1 (4 847 223 Kč).